Jesień: reaktywacja

Po krótkiej wizycie śnieżnej zimy jesień wraca ze zdwojoną siłą rażenia – ucieknijcie przed nią do Edurady!

Jesień to okres szczególnie wzmożonej pracy dla nauczycieli: najwięcej pracy dydaktycznej, klasówek do sprawdzania, szkoleń, zebrań, posiedzeń Rady Pedagogicznej… A aura za oknem zachęca głównie do tego, aby zwinąć się w kłębek pod kocem i zapaść w zimowy sen. Dobrze, że mając na co dzień do czynienia z dziećmi i młodzieżą możemy czerpać energię z ich młodości i entuzjazmu!

Edurada w tym tygodniu ma dla Państwa kilka bardzo różnych tematów. W poniedziałek przypomnimy pierwszą część odświeżonego nieco artykułu Krystyny Budzianowskiej „Człowiek, nie papierologia”, dotyczącego pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dla wszystkich nauczycieli, którym leży na sercu dobro ich uczniów z trudnościami, serdecznie polecamy to doskonałe kompendium wiedzy o skutecznym wspieraniu ucznia.

We wtorek w cyklu „Dyrektor na starcie” – negocjacyjna rola dyrektora. Rada Pedagogiczna to zespół silnych indywidualności, w którym spięcia są nieuchronne. Rolą dyrektora jest wówczas arbitraż, mediacje i prowadzenie negocjacji mających na celu zażegnanie konfliktu i uspokojenie nastrojów. Polecamy tekst, na pewno się przyda!

W środę Marzena Kuśmierczyk, nasza ekspertka w dziedzinie sprawnej pracy sekretariatu szkoły, przybliża temat pieczęci szkoły z punktu widzenia prawa. Polecamy – wszystkie wiadomości w jednym miejscu!

W czwartek natomiast wracamy do tematu ewaluacji zewnętrznej, tym razem pióra Beaty Jeziorskiej. Aby nie bać się tego sprawdzianu i jak najwięcej dobrego wyciągnąć z niego dla swojej placówki – polecamy lekturę.

W piątek zaś, dniu dla rodziców, pochylimy się nad bardzo aktualnym obecnie tematem uczenia się w domu. Rodzice często zaganiają dzieci do lekcji, do nauki, a dzieci… bywają w tej dziedzinie bezradne. Czy nasza pociecha na pewno wie JAK się uczyć? Czy my możemy jej pomóc? O tym w piątek.

Polecamy tydzień z Eduradą – oby był ciepły i słoneczny!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *