Już czerwiec!

Z nastaniem w zeszłym tygodniu Dnia Dziecka rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do wakacji. To już naprawdę niedługo!

Zanim jednak udamy się wszyscy na zasłużony odpoczynek, przed nami jeszcze kilka tygodni pracy. Niełatwej, bo kiedy za oknem słońce, trudno utrzymać motywację dzieci na wysokim poziomie! Dlatego na poniedziałek proponujemy Państwu arcyciekawy tekst naszej debiutantki, Lucyny Fabiszyńskiej, dotyczący zajęć muzycznych w przedszkolu. Czy warto je organizować, jak je prowadzić, jakie wiążą się z nimi korzyści, a jakie wyzwania – to w poniedziałek.

We wtorek omówimy narzędzia komunikacyjne dyrektora, zaś w czwartek organizację jego pracy – zarówno dla obecnych, jak i przyszłych dyrektorów to tematy ważne i warte przemyślenia.

W środę przypominamy napisany wiele lat temu, a jednak wciąż aktualny tekst Krystyny Budzianowskiej dotyczący kryteriów wyboru podręcznika. Mamy nadzieję, że okaże się pomocny przy podejmowaniu tej ważnej decyzji.

W piątek wreszcie, w dniu dla rodziców, poruszymy ważny temat rozmów z dziećmi o ich przyszłości i przygotowywania ich do niej. Co mamy na myśli mówiąc, że mogą być w życiu kim tylko zechcą, jeśli będą tego bardzo chcieć i ciężko pracować? Czy to rzeczywiście prawda? W piątek zapraszamy do lektury i dyskusji.

Słonecznego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *