Kolejny luty w Eduradzie

Prawdziwą mamy zimę tego roku – luty trzyma nas w okowach mrozu, a Edurada rozgrzewa głowy!

W tym tygodniu w Eduradzie bardzo ciekawie – jak co tydzień zresztą.

W poniedziałek debiutuje w Eduradzie Jolanta Kolan, nasza ekspertka i edukatorka Eko-Tur. Pisze dla Państwa o uczeniu się we współpracy – bardzo ważnej i aktualnej idei, którą warto wprowadzać w szkołach. Praktyczne i ciekawe, polecamy!

We wtorek znów o rodzicach, tym razem w przedszkolu. Na najwcześniejszym etapie edukacyjnym współpraca między nauczycielami a rodzicami jest chyba najistotniejsza – warto poczytać, przemyśleć i … wprowadzić w życie!

W środę przypominamy artykuł Krystyny Budzianowskiej o godzinach wychowawczych. Rola wychowawcza szkoły jest w tym roku szczególnie promowana – nie pozwólmy więc, aby ta jedna godzina przeznaczona wyłącznie na działania wychowawcze przeciekła nam przez palce!

W czwartek niezwykle ciekawy temat budowania zespołu szkoły, która ma być inna niż wszystkie. Jak znaleźć pracowników, jak przekuć ideę w rzeczywistość – pierwszy „odcinek” tekstu na ten temat w czwartek.

W piątek jak zwykle zapraszamy rodziców, tym razem będziemy kontynuować temat szkolnych zakazów – dlaczego w wielu szkołach drzwi zewnętrzne są zamykane? Dlaczego uczniom nie wolno wychodzić? O tym w piątek.

Życzymy udanego tygodnia z Eduradą!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *