Kolejny tydzień z Eduradą

Rozpoczynamy nowy tydzień i nowy cykl w Eduradzie.

Nowy cykl, którego pierwszą odsłonę prezentujemy Państwu już dziś, zatytułowany jest „Dyrektor jako pracodawca”. Najlepiej przedstawi go własnymi słowami autorka artykułów, nasza prawniczka Jolanta Fiedeń-Zabłotny:

„Cykl artykułów, które będą pojawiać się na portalu Edu-Rada aż do końca maja 2016 r. ma za zadanie przybliżyć Państwu najistotniejsze aspekty prawne, z jakimi przychodzi mierzyć się zarówno dyrektorom placówek oświatowych oraz ich pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym. Zebrane w jednym miejscu odwołania do aktów prawnych w tym zakresie pomogą Państwu usystematyzować wiedzę i uniknąć najczęściej popełnianych w praktyce błędów.”

Polecamy zatem wszystkim Państwu spotkanie z artykułami autorki co drugi tydzień od dziś do końca maja!

Wtorek jak zwykle należy do uczestników kursu kwalifikacyjnego zarządzania oświatą Instytutu Kształecenia EKO-TUR piszących o dyrektorze na starcie. W tym tygodniu dyrektor jako lider społeczny.

W środę Beata Jezierska skomentuje alarmujące doniesienia Najwyższej Izby Kontroli na temat bezpieczeństwa w szkołach.

W piątek zaś, w dziale dla rodziców, dowiemy się czego rodzic faktycznie może wymagać od szkoły, a na jakie rzeczy szkoła – nawet za zgodą rodziców – uczniowi pozwolić nie może. Ważny i potrzebny temat!

Życzymy pożytecznej lektury i spokojnego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *