Kończy się maj

W ostatnim tygodniu maja Edurada zaprasza do lektury przygotowującej do kolejnego roku szkolnego!

Oto rozpoczynamy ostatni tydzień maja. Za nami maturalne stresy, za nami gorączka egzaminacyjna. Przed nami sobotni Dzień Dziecka i ostatnie dwa i pół tygodnia niespodziewanie skróconego roku szkolnego. Zanim jednak udamy się na zasłużony wypoczynek zapraszamy do dalszej lektury Edurady – zakończenia tematów rozpoczętych i zapoznania się z ostatnim cyklem, jaki w tym roku proponujemy naszym czytelnikom.

Co zatem w tym tygodniu?

W poniedziałek wracamy do popularnego w tym roku szkolnym tematu kompetencji kluczowych. Tym razem jednak podejdziemy do nich od nieco innej strony. Nasza autorka pisze o tym, że kompetencje kluczowe dotyczą nie tylko uczniów, ale również nauczycieli – trudno bowiem uczyć czegoś, samemu nic o tym nie wiedząc. Polecamy zatem nasz artykuł do przemyślenia i refleksji!

We wtorek dalszy ciąg cyklu dotyczącego pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Po omówieniu podstaw prawnych czas na przyjrzenie się wyzwaniom i trudnościom codziennej praktyki szkolnej w tym zakresie i wskazanie najlepszych rozwiązań.

W środę – w przygotowaniu do kolejnego roku szkolnego – rozpoczynamy trzyczęściowy cykl dotyczący współpracy między uczniami na lekcjach. Jak organizować pracę w grupach, jak wspierać uczniów we współdziałaniu – o tym w trzy kolejne środy.

W czwartek kontynuujemy temat nowej wizji szkoły, tym razem przyglądając się na przykład kwestii pracy domowej.

W piątek zaś, w cyklu dotyczącym komunikacji interpersonalnej, o partnerstwie nawet w najtrudniejszych dyskusjach.

Życzymy Państwu dobrego tygodnia. A wszystkim Dzieciom – również tym, które drzemią ukryte w zupełnie już poważnych dorosłych – szalonego sobotniego święta!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *