Ktoś nie spać musi, aby spać mógł ktoś…

Niektóre województwa już odpoczywają, inne jeszcze wyczekują zimowej przerwy. Edurada na posterunku!

Aby żaden z naszych czytelników nie poczuł się opuszczony, Edurada trwa na posterunku i co dnia publikuje nowe artykuły – również w czasie ferii. W tym tygodniu tematy poważne i pracowite, ale – mamy nadzieję – niezwykle przydatne w państwa codziennej pracy.

W poniedziałek znów poruszamy temat Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tym razem Grażyna Tobolska, nasza ekspertka w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej, przedstawia przykład dobrej praktyki: jak zachęcać trzecioklasistów do czytania. Polecamy – może warto wypróbować w swojej szkole?

We wtorek kontynuujemy cykl Dyrektor na starcie. W tym tygodniu o roli dyrektora w budowaniu atmosfery placówki, ale przede wszystkim w motywowaniu pracowników i uczniów do wytrwałej pracy i ciągłego doskonalenia.

W środę zaprezentujemy pierwszą część artykułu Anny Borowej na temat monitorowania realizacji podstawy programowej. Pod koniec semestru temat bardzo na czasie… polecamy i zapraszamy.

W czwartek Izabela Nowacka – wicedyrektorka, nauczycielka i matka – pochyli się nad relacją między nauczycielami a rodzicami uczniów. Temat nie traci na aktualności – być może pomysł opisany przez naszą ekspertkę sprawdzi się w Państwa szkole?

W piątek – jak zwykle – zapraszamy do Edurady rodziców, którzy na pewno znajdą tu coś dla siebie!

Pozdrawiamy tych, co na stokach, życząc… stopy śniegu pod nartą? A tym, co jeszcze w pracy – cierpliwości i wytrwałości, ferie już za chwilę!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *