Lato płacze, że odchodzi – Edurada pociesza!

Choć drugi tydzień września rozpoczyna się łzawo, czytanie Edurady może poprawić humor!

Czy pamiętają Państwo jeszcze, jak narzekaliśmy na męczące upały? Patrząc na szare niebo za oknem przez zachlapane szyby, kiedy piszę te słowa, nie mogę uwierzyć, że przeszkadzało mi słońce… Teraz jednak bliżej nam już do jesieni, a lato żegna się z nami dość łzawo. Na pociechę zapraszamy zatem do Edurady, gdzie zawsze słonecznie Państwa witamy!

W tym tygodniu – jak zwykle – poruszamy wiele ważnych tematów i podchodzimy do nich w sposób niebanalny:

– W poniedziałek Dorota Rokicka pyta, na ile jesteśmy FAKTYCZNIE przygotowani do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Nie próbuje moralizować ani straszyć – dzieli się po prostu doświadczeniem z nauczycielskiego życia. Szczególnie polecam listę pytań, które warto sobie zadać na początku roku szkolnego i szczerze na nie odpowiedzieć. Bardzo pożyteczna lektura.

– We wtorek trzecia część cyklu Wojciecha Turewicza na temat informacji zwrtonej – tym razem o jej przyjmowaniu. Jak przekazać informację, szczególnie krytyczną, aby została przyjęta? I, co ważniejsze – jak otworzyć się na informację zwrotną od uczniów? Również – a może przede wszystkim – krytyczną? Bardzo polecam ten artykuł, bo informacja zwrotna to naprawdę podstawa komunikacji.

– W środę wraca na nasze łamy Aleksandra Możęjko, która podzieli się z nami refleksją, która narodziła się podczas przeglądania pamiętników z dzieciństwa… Głębokie przemyślenia na temat przyjaźni, trudne pytania, gorzkie czasem wnioski, ale i nadzieja na przyszłość. Przeczytajcie koniecznie i podzielcie się swoimi opiniami!

– W czwartek temat zawsze na czasie – agresja w szkole i dyscyplina w klasie. Zachęcamy do lektury tekstu Beaty Jeziorskiej, która dzieli się wiedzą zdobytą podczas konferencji oraz doświadczeniem zdobytym przez lata pracy. Bardzo warto!

– W piątek wraz z rodzicami pochylimy się nad kwestią zajęć dodatkowych dla dzieci: czy zapisywać, na ile i kiedy?

Życzymy słonecznego tygodnia, uśmiechniętych uczniów i spokojnych lekcji!

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *