Luty bywa w lód okuty…

Luty bywa w lód okuty… bywa też deszczowy, wietrzny i nieprzewidywalny. Doskonały na czytanie Edurady!

Kiedy zamiast białych ferii mamy za oknem szarawą breję, z nieba pada obrzydliwe, nieokreślone i zimna coś, zamiast załamywać się, zachęcamy do zajęcia głowy pracą kreatywną. A w tym pomoże niezawodna Edurada!

Rozpoczynamy w tym tygodniu niezwykle istotny cykl artykułów, dotyczący dziecka cudzoziemskiego w polskiej szkole. Coraz więcej dzieci obcokrajowców trafia do naszych szkół publicznych, coraz istotniejsze staje się przygotowanie nauczycieli do zapewnienia im wsparcia, zrozumienia, codziennej pomocy. Dlatego z radością prezentujemy pierwszy artykuł Ewy Biernackiej, wprowadzający nas w temat, i zachęcamy do śledzenia Edurady i oczekiwania na kolejne teksty na ten temat!

We wtorkowym cyklu „Dyrektor na starcie” ciekawy artykuł na temat dyrektora szkoły nowoczesnej. Co oznacza nowoczesność? Z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć dyrektor szkoły w XXI wieku? Zapraszamy do lektury.

W środę kontynuacja artykułu Anny Borowej na temat monitorowania realizacji podstawy programowej. Ważne, potrzebne i na czasie.

W czwartek – dobre praktyki. Tym razem propozycja zajęć stanowiących profilaktykę agresji w szkole.

W piątek zaś zastanowimy się nad możliwościami zapewnienia dzieciom udziału w życiu kulturalnym. Gdzie je zabrać, kiedy, co zrobić, aby samemu również mieć szanse na rozwój kulturalny? Przeczytajcie w piątek!

Polecamy lekturę Edurady jednocześnie nie tracąc nadziei, że zima będzie jeszcze dla nas w tym roku łaskawa!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *