Majowo, obowiązkowo

Połowa maja to już prawie ostatnia prosta w tym roku szkolnym!

Za nami tydzień wywiadówek, informacji o ocenach przewidywanych i zagrożeniach. Przed uczniami ostatni miesiąc wytężonej pracy, aby zawalczyć o lepsze wyniki. Dla nauczycieli – czas intensywnej pracy, sprawdzania klasówek, przygotowywania zadań, planowania lekcji. Na szczęście rozpoczyna się również sezon wiosennych wyjazdów na wycieczki i zielone szkoły – szkoda nie korzystać z tak fantastycznego lata, jakie nam w tym roku funduje maj. Maturzyści wciąż zapracowani, a redakcja Edurady jak zwykle prezentuje ciekawe artykuły na kolejny tydzień.

W poniedziałek kolejna odsłona cyklu o roli nauczyciela w procesie edukacyjnym. Tym razem skupimy się na znaczeniu budowania relacji między nauczycielem a uczniami oraz najskuteczniejszych środkach prowadzących do realizacji tego celu.

We wtorek i w czwartek – pochylamy się nad dyrektorami szkół. We wtorek przyjrzymy się metodom budowania autorytetu, pozycji i wizerunku dyrektora szkoły, w czwartek zaś rozpoczniemy temat organizacji pracy dyrektora. Kto miał z dyrektorami szkół do czynienia ten wie, jak ogromna liczba zadań i przedsięwzięć ciąży na ich barkach – dobra organizacja jest więc kwestią kluczową.

W środę wraca na nasze łamy temat agresji w szkole – a raczej profilaktyki tego zjawiska. W tym i kolejnym tygodniu Monika Zdrzyłowska podpowie, jak skutecznie zapobiegać zachowaniom agresywnym naszych uczniów.

W piątek wreszcie – tuż przed weekendem – przypominamy doskonały tekst Wojciecha Turewicza „Człowiek o mentalności biedaka”. Naszym zadaniem jako rodziców i nauczycieli jest wychowywać dzieci na dobrych, prawych ludzi zaangażowanych w działanie na rzecz społeczności. Nasz felietonista zwraca uwagę, jakie cechy są do tego celu pożądane.

Zapraszamy gorąco do codziennej lektury, życząc słońca w drodze do pracy!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *