Majowy zawrót głowy

Witamy w kolejny majowy tydzień i zapraszamy do lektury!

Maj w szkole to miesiąc sprzeczności. Z jednej strony zielone szkoły, wycieczki, wyjazdy i ogólne rozluźnienie, oczekiwanie nadchodzących wakacji; z drugiej – wysiłek i stres maturzystów podchodzących to egzaminów, które w dużej mierze zdeterminują ich przyszłość. Jesteśmy więc sercem z maturzystami, życząc im powodzenia w drugim tygodniu egzaminacyjnych zmagań, jednocześnie jednak mamy nadzieję, że majowa pogoda dopisze i wszyscy ci, którzy ruszyli „w Polskę” (lub gdzieś dalej) będą mogli cieszyć się nowymi wrażeniami i odpocząć od codzienności.

Edurada w tym tygodniu raczej dla tych, co ciężko pracują niż dla odpoczywających, ponieważ poruszamy głównie tematy mocno zawodowe.

W poniedziałek Krystyna Budzianowska, nasza ekspertka w dziedzinie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wyjaśnia prosto i przystępnie dla kogo przeznaczona jest tzw. Zindywidualizowana ścieżka edukacyjna, która stanowi pewną nowość w systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Warto przeczytać i ostatecznie rozwiać wątpliwości.

We wtorek pomocy psychologiczno-pedagogicznej ciąg dalszy. Kontynuujemy rozpoczęty przed dwoma tygodniami cykl artykułów, tym razem przyglądając się PPP od strony prawnej. Polecamy zatem i zachęcamy do uważnej lektury.

W środę druga część artykułu Bożeny Brzozowskiej na temat entuzjazmu i zaangażowania nauczycieli. Majowa pogoda sprzyja entuzjazmowi, ale w dziewiątym miesiącu pracy czasem trudno go z siebie wykrzesać – nasza ekspertka w swoim tekście pokazuje, że warto!

W czwartek znów kontynuacja – tym razem tematu promocji szkoły. Wiemy, że współczesna szkoła, traktowana jak usługodawca, często potrzebuje reklamy, aby dowiedziało się o jej zaletach jak najwięcej potencjalnych kandydatów: jak więc reklamować, aby być skutecznym? Jak trafić do odbiorców? Polecamy nasz artykuł!

W piątek wreszcie, w cyklu komunikacyjnym, przypominamy artykuł Wojciecha Turewicza dotyczący mediacji jako skutecznej metody godzenia skonfliktowanych. W tych dniach może to być artykuł niezwykle na czasie!

Zapraszamy do tygodnia z Eduradą i życzymy samych słonecznych dni!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *