MEiN wydało rekomendacje dla pedagogów w związku z sytuacją w Ukrainie

MEiN wydało rekomendacje dla pedagogów w związku z sytuacją w Ukrainie Nauczyciele powinni m.in. wzmacniać poczucie bezpieczeństwa, a także wprowadzić skuteczny sposobu porozumiewania się mimo bariery językowej (Fot. PAP/Paweł Supernak) W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie MEiN przygotowało rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów. Nauczyciele powinni m.in. wzmacniać poczucie bezpieczeństwa, a także wprowadzić skuteczny sposobu porozumiewania się mimo bariery językowej.

Nauczyciele i pedagodzy w trakcie rozmów z uczniami powinni m.in. nie wzbudzać u uczniów niepotrzebnego lęku i niepokoju, dać dzieciom przestrzeń do mówienia o swoich uczuciach i emocjach.

Pedagodzy powinni także przedstawić i wyjaśnić obecną sytuację w Ukrainie, omówić zasady bezpieczeństwa, wyjaśnić, jak można pomóc Ukraińcom, którzy trafili do Polski, a także tym, którzy pozostali w swoim kraju.

Dodatkowo ważne jest, aby z polskimi uczniami podczas rozmów omówić skuteczne sposoby i formy porozumiewania się z dziećmi z Ukrainy – dodał resort.

Źródło u cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/mein-wydalo-rekomendacje-dla-pedagogow-w-zwiazku-z-sytuacja-w-ukrainie,356320.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *