Na majówkę!

W krótszym, przedmajówkowym tygodniu zapraszamy do lektury naszych artykułów, nie mogąc się doczekać dłuższego weekendu…

W piątek pożegnaliśmy uczniów ostatnich klas liceów i techników, którzy teraz – jako absolwenci – przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Poprzedni tydzień oraz weekend rozpieszczały nas piękną, wiosenną pogodą, ten tydzień krótszy, dzięki piątkowemu świętu, aż chce się wsiąść na rower i zostawić wszystko za sobą… Zanim jednak Państwo to zrobią, zapraszamy do przyjrzenia się naszym propozycjom w tym tygodniu!

W poniedziałek Artur Foremski zaprasza Państwa do przeczytania rozmowy z profesorem Janem Fazlagićem. W poprzednim tygodniu zapraszaliśmy już Państwa na konferencję, której profesor będzie jednym z głównych gości – dziś rozmawiamy z nim o wyzwaniach stojących przed współczesną szkołą i oświatą polską. Polecamy!

We wtorek Wojciech Turewicz, kontynuując temat komunikacji, zajmie się… umiejętnością proszenia. Przyznam, że zaskoczył mnie wybór tematu, w pierwszej chwili myślałam nawet, że .. o czym tu mówić? Artykuł jak zwykle mnie zaskoczył i pokazał, jak wiele mogę się jeszcze nauczyć. Zachęcam więc i Państwa do lektury.

W czwartek zaś, na powitanie wiosny, która do takich działań zachęca – Grażyna Tobolska pisze o edukacji prozdrowotnej wśród najmłodszych uczniów. Warto przeczytać, warto stosować.

W piątek zaś wsiadamy na rowery! A w sobotę wywieszamy flagę – zachęcamy do propagowania tej tradycji, nie tylko w Dniu Flagi ale również w inne święta państwowe. Niech nam biało-czerwono, dumnie łopoczą!

 

Życzymy spokojnego tygodnia i udanego odpoczynku!