Nauczycielska trzynastka w cieniu ulgi dla klasy średniej. Czy to się w ogóle opłaca

Wraz z wypłatą „trzynastki” nauczyciele, którzy zarabiają miesięcznie brutto więcej niż 5570,5 zł, mogą stracić prawo do ulgi dla klasy średniej. Stanie się tak za sprawą limitu ulgi, który w rozliczeniu miesięcznym wynosi 11 141 zł brutto. Trzeba jednak od razu wyjaśnić, że wbrew obawom utrata ulgi w lutym bądź marcu, bo w tych miesiącach samorządy wypłacają 13. pensję, będzie miała charakter okresowy, tzn. wystąpi w tym miesiącu, w którym dojdzie do takiego przekroczenia. Od razu trzeba też zaznaczyć, że to jednorazowe przekroczenie limitu nie będzie skutkowało utratą prawa do rozliczenia rocznego.

Zgodnie z art. 48 Karty Nauczyciela nauczyciele szkół publicznych otrzymują trzynaste wynagrodzenie na takich samych zasadach i w takiej samej wysokości jak pozostali pracownicy sektora budżetowego. Mają też podobne wątpliwości związane z nową ulgą dla klasy średniej wynikającej z Polskiego Ładu.

Źródło i cały artykuł: https://www.portalsamorzadowy.pl/praca/nauczycielska-trzynastka-w-cieniu-ulgi-dla-klasy-sredniej-czy-to-sie-w-ogole-oplaca,346820.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *