Nowy rozdział

Za nami kilka dni jesiennej zadumy i pogłębionej refleksji na temat sensu istnienia. Po krótkiej przerwie wracamy z nową ofertą aktualnych tematów, a w tym tygodniu piszą dla nas:

Katarzyna Wejnert, która podkreśla nieocenioną rolę stawiania celów lekcji w procesie edukacyjnym. To kolejna już na Eduradzie odsłona kluczowego elementu oceniania kształtującego.

Judith Zubrzycka z kolei dotyka ważnego tematu wizji i misji szkoły widzianych oczami dyrektora szkoły. Artykuł ten wpisuje się w szerszy krąg publikacji, poruszających – jakże na czasie – zagadnienie bycia liderem w placówce oświatowej. Uzupełnia ją tekst Sandry Gołdyn, opisującej cechy dyrektora w roli menedżera szkoły.

Dla tych, którzy mają wątpliwości, jakie prawa przysługują nauczycielom przebywającym na urlopie bezpłatnym w zakresie świadczeń socjalnych, polecam tekst Jacka Jagiełły pt. Zawiłości Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Na koniec zaś, w ramach kontynuacji rozmyślań nad sensem istnienia, odświeżamy wciąż tak bardzo istotny temat wypalenia zawodowego.

Życząc wszystkim ciekawej lektury, pragnę się jednocześnie przywitać z wszystkimi czytelnikami i sympatykami Edurady – nazywam się Anna Kozimor-Cyganik i jestem nową Redaktorką Naczelną naszego portalu oświatowego. Mam nadzieję, że pod moimi skrzydłami Edurada nadal będzie miejscem wirtualnych spotkań ludzi, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś inspirującego a może i sam zechce podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszam do współpracy!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *