Nowy tydzień z Eduradą

Zapraszamy do spędzenia kolejnego tygodnia na lekturze Edurady. Oto co dla Państwa przygotowaliśmy!

W poniedziałek rozpoczynamy cykl artykułów, które mają na celu przybliżenie Państwu roli i sposobu funkcjonowania młodzieżowych ośrodków wychowawczych. To miejsca, o których krąży wiele mitów i obiegowych opinii, a których znaczenie w systemie oświaty jest nie do przecenienia. Przeczytajcie Państwo koniecznie artykuły Moniki Zdrzyłowskiej, aby wiedzieć i rozumieć więcej!

We wtorek znów temat rodziców w szkole. Jak się z nimi dogadać, dlaczego współpraca z nimi jest ważna – temat wciąż powraca na naszych łamach, ponieważ jest niezwykle ważny, a jednocześnie wcale nie łatwy.

W środę – czego możemy spodziewać się od września, jeśli chodzi o nową podstawę programową w szkołach podstawowych? Nie wiemy jeszcze nic na pewno, ale Anna Borowa przedstawi w swoim artykule najważniejsze trendy i tendencje. Polecamy!

W czwartek kolejne spojrzenie na rolę wizji szkoły i rolę dyrektora w jej tworzeniu i implementacji. Polecamy!

W piątek zaś spojrzymy na wprowadzane przez szkoły zasady i reguły, które często wzbudzają niechęć i protesty rodziców. Czy nauczyciele chcą dokuczyć dzieciom i ograniczyć ich prawa? Z czego wynikają niektóre kontrowersyjne zapisy w regulaminach szkół? O tym w piątek.

Życzymy udanego tygodnia i zapraszamy do lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *