Obowiązek szkolny można spełnić w domu. Coraz więcej rodziców decyduje się na edukację domową

Chociaż nauczanie domowe to wciąż marginalna forma edukacji, liczba dzieci, które zamiast iść do szkoły, zdobywają wiedzę w domu rośnie.

Poranne pobudki są koszmarem wielu dzieci, a godziny spędzone na dojazdach do szkoły zarówno dla nich, jak i rodziców mogą wydawać się zmarnowanym czasem. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu może być edukacja domowa. Popularna za oceanem metoda nieśmiało zwraca na siebie uwagę także nad Wisłą, jednak pomimo tego, że prawo pozwala na nią od dawna to wciąż mało kto się decyduje na ten sposób wpajania wiedzy.

W roku szkolnym 2012/2013 liczba uczniów spełniających obowiązek szkolny poza szkołą za zgodą dyrektora wyniosła 389 osób. Było to 207 uczniów szkół podstawowych i 182 uczniów gimnazjum. W ubiegłym roku w ten sposób kształciło się już 436 dzieci, w tym 314 ze szkół podstawowych i 122 z gimnazjów.

Źródło i cały tekst: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/854098,obowiazek-szkolny-mozna-spelnic-w-domu-coraz-wiecej-rodzicow-decyduje-sie-na-edukacje-domowa.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *