Ostatni październikowy tydzień

Jesień już w pełni ujawniła swoje zapłakane oblicze, a nauczyciele – a z nimi Edurada – intensywnie działają!

W tym tygodniu szczególnie chciałabym polecić Państwu artykuł na temat, który nie pojawiał się jeszcze na naszych łamach, a jest niezwykle ważny i aktualny. W środę nasza nowa ekspertka, Małgorzata Marszałek, rozpocznie cykl artykułów dotyczący najczęstszej choroby przewlekłej okresu dziecięcego: cukrzycy. Uczniowie z cukrzycą trafiają do masowych szkół i stanowią dla nauczycieli spore wyzwanie – a czasem są źródłem lęku i niepokoju. Nasza autorka tłumaczy krok po kroku najważniejsze aspekty współpracy z takim uczniem, a nic tak nie uspokaja, jak rzetelna wiedza. Tematowi cukrzycy poświęcimy trzy kolejne środy, a jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się jeszcze więcej, poćwiczyć umiejętności praktyczne i zadać pytania – Małgorzata Marszałek prowadzi dla rad pedagogicznych szkolenie „Uczeń z cukrzycą”. Polecamy z pełnym przekonaniem!

Co poza tym w tym tygodniu? W poniedziałek Anna Polak pisze o tym, jak postawy rodzicielskie wpływają na rozwój i osobowość dzieci. Wiemy, że rodzice są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami swoich dzieci – przeczytajmy, jak wielki mają na nie wpływ.

We wtorek ostatnia część artykułu dotyczącego dyrektora jako kreatora zmian. Polecamy lekturę poprzednich wraz z zakończeniem.

W czwartek na naszych łamach po raz pierwszy zagoszczą… uczniowie! A właściwie uczennice warszawskiego Gimnazjum Dwujęzycznego nr. 42, które opowiedzą o projekcie, którym zajmowały się wraz ze swoją wychowawczynią przez cały poprzedni rok. Projekt dotyczył seniorów, a powinien Państwa szczególnie zainteresować w związku z tegorocznym priorytetem MEN, jaki jest wychowanie do wartości. Polecamy!

W piątek zaś, przed przedłużonym weekendem z okazji Święta Zmarłych, przypominamy artykuł dla rodziców podejmujący próbę odpowiedzi na pytanie, jak rozmawiać z dziećmi o śmierci.

Życzymy pożytecznej lektury i dobrego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *