Porozmawiajmy!

Maturalny maj toczy się dalej, choć największe emocje pewnie już za nami. Ten tydzień w Eduradzie ma służyć wyciszeniu.

Jesteśmy przekonani, że nasi maturzyści doskonale poradzili sobie z egzaminami z polskiego, matematyki i angielskiego. Teraz przed nimi dodatkowe przedmioty oraz egzaminy ustne… zatem nie przestajemy trzymać kciuków i myśleć pozytywnie, a dla uspokojenia emocji zapraszamy do lektury Edurady.

W poniedziałek z ogromną radością witamy na naszych łamach panią Magdalenę Kurjata-Grunt, która zdecydowała się podzielić się z naszymi czytelnikami dobrą praktyką swojej pracy nauczycielki świetlicy. Co robić, aby świetlica szkolna nie była „przechowalnią”, ale miejscem rozwijającym potencjał dziecka, rozbudzającym zdolności i zainteresowania, miejscem, z którego dzieci nie chcą wychodzić? Pani Magdalenie ta sztuka się udała – zapraszamy zatem do lektury jej artykułu i dzielenia się przemyśleniami w komentarzach. Dziękujemy autorce za tekst, zaś Państwu przypominamy, że z radością opublikujemy również Państwa artykuły na temat Waszych sukcesów i doświadczeń. Zachęcamy do przysyłania ich na adres redaktorki naczelnej: karolina.isio@eko-tur.pl

We wtorek obchodzimy mały jubileusz – setny artykuł Wojciecha Turewicza. Z tej okazji dyrektor Edurady Artur Foremski zadał naszemu stałemu felietoniście kilka pytań – o dotychczasowe doświadczenia pisania, o inspiracje, o relacje z czytelnikami i o przyszłość. Zachęcamy do lektury i … dziękujemy Wojtkowi, że jest z nami co tydzień!

W środę – kolejny wywiad. Tym razem mamy przyjemność przypomnieć Państwu postać naszej eduradowej autorki Jolanty Lamm. Pani Jolanta wraca na nasze łamy w niezwykle szczerej i fascynującej rozmowie o doświadczeniach życiowych, o pracy, o wiedzy, o ważnych ludziach w swoim życiu… To niezwykle ciekawa postać o fascynującym życiorysie – polecam z całego serca lekturę tej rozmowy (w tym tygodniu publikujemy pierwszą jej część, kontynuacja za tydzień). Mam też nadzieję, że wywiad ten będzie wstępem do kontynuowania regularnej współpracy z autorką, której artykuły bardzo cenimy.

W czwartek wracamy do tematu wpływu płci na edukację – w drugiej części swojego artykułu Monika Zdrzyłowska wyciąga bardzo ważne i praktycznie wnioski dla codziennej pracy z uczniami. Co robić, aby stereotypy nie zniszczyły potencjału naszych uczniów? Przeczytajcie Państwo koniecznie – warto!

W piątek zaś, z okazji trwających w tym tygodniu Warszawskich Targów Książki, wrócimy do tematu lektur dla dzieci. W zeszłym tygodniu zastanawialiśmy się, co czytać z najmłodszymi, w tym tygodniu zaś przyjrzymy się, co czytają, co powinny czytać i co warto, aby czytały nastolatki.

Na pewno warto czytać Eduradę, zapraszamy więc – bądźcie z nami codziennie. A maturzystom – nieodmiennie połamania piór!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *