Pożegnanie lata

W kolejnym wrześniowym tygodniu zapraszamy do lektury „zawodowych” tekstów w Eduradzie.

Rozpoczynamy ostatni tydzień kalendarzowego lata – po weekendzie oficjalnie zagości już u nas jesień. W ubiegłym tygodniu mieliśmy już okazję odczuć to na własnej skórze, miejmy więc nadzieję, że choć na pożegnanie lato jeszcze poświeci słońcem, aby uprzyjemnić popołudniowy spacer czy umożliwić zajęcia na powietrzu.

Tymczasem w Eduradzie coraz poważniej – coraz więcej artykułów na „twarde” tematy, dotyczące prawa oświatowego i wymagań wobec szkoły. W tym tygodniu aż dwa dni poświęcimy tematyce związanej z podstawą programową: w poniedziałek o wyzwaniach stojących przed szkołami podstawowymi pisze Anna Dudek-Janiszewska (artykuł będzie kontynuowany za tydzień), zaś w środę Anna Borowa pochyla się nad rozporządzeniem wprowadzającym nową podstawę programową. Warto przeczytać, aby nie dać się zaskoczyć i od początku pracować zgodnie z ministerialnymi oczekiwaniami.

We wtorek kontynuujemy temat metod rozwiązywania konfliktów – w tym tygodniu o negocjacjach. W czwartek – rodzice w szkole, ostatnia odsłona cyklu, pokazująca możliwe praktyczne rozwiązania mające na celu poprawę współpracy między wychowawcą a rodzicami uczniów.

W piątek zaś przypominamy kolejny (po tym sprzed trzech tygodni) artykuł dotyczący pracy domowej. Autor w dużej mierze polemizuje z ideą, że praca domowa ma sens, ale podaje bardzo merytoryczne argumenty i wskazówki co robić, aby sensu nabrała. Polecamy!

Cieszcie się Państwo ostatnimi chwilami lata przy lekturze Edurady. Dobrego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *