Przedświątecznie i poświątecznie witamy!

Przed nami dwa skrócone tygodnie – zapraszamy do spędzenia ich z Eduradą!

Wydawać by się mogło, że rok dopiero się zaczął, a tu przed nami już Wielkanoc… Dwa świątecznie skrócone tygodnie, a pomiędzy nimi kilka fantastycznych dni odpoczynku, malowania pisanek, pieczenia ciast i gotowania żurku, a więc kultywowania naszych tradycji. Wszystko wskazuje na to, że i pogoda w te Święta dopisze – jest więc szansa na relaks na świeżym powietrzu.

Zanim jednak rozpoczniemy wiosenną celebrację – kolejna grupa młodzieży będzie mierzyć się z egzaminami. Dla tegorocznych ósmoklasistów to pierwsze zetknięcie z egzaminami zewnętrznymi, które będzie miało ogromne znaczenie dla ich przyszłości. Zatem trzymamy kciuki od poniedziałku do środy, aby poszło im jak najlepiej – a później życzymy udanego wypoczynku.

Co przygotowała Edurada na dwa skrócone tygodnie? Oto nasze propozycje:

W poniedziałek kontynuujemy rozpoczęty tydzień temu temat doskonalenia nauczycieli zgodnie z filozofią szkoły jako organizacji uczącej się. We wtorek ostatnia część cyklu dotyczącego konfliktu w szkole – co robić, aby konfliktów uniknąć i jak im zapobiegać. W środę przed i po świętach przyglądamy się osobie dyrektora jako lidera formalnego i nieformalnego w swojej społeczności; w czwartek zaś (po świętach) jego obowiązkom wynikającym z nadzoru pedagogicznego. W piątek wreszcie, jak co tydzień, powtórka z komunikacji interpersonalnej: tym razem o sztuce podejmowania decyzji.

Życzymy Państwu przyjemnej i pożytecznej lektury, spokojnych świąt w gronie najbliższych, pogody za oknem i w sercu!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *