Przedświątecznie

To już ostatni tydzień z Eduradą w tym roku kalendarzowym. Czas podsumowań, kończenia tego co zaczęte i … czekania na Święta!

W szkołach ostatni tydzień lekcji, jednocześnie też koniec semestru, więc mnóstwo pracy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Sprawdziany, klasówki, poprawy, sporo wysiłku i stresu. Poza szkołą czas również intensywny: coroczna krzątanina, poszukiwanie najlepszych prezentów dla bliskich, zakupy spożywcze (kto kupił mak? Gdzie najlepsze śledzie?), wybór najpiękniejszego drzewka… Mamy nadzieję, że pod koniec tygodnia uda się choć w szkolnym życiu nieco zwolnić i celebrować uroczą tradycję klasowych spotkań świątecznych ze smakołykami, życzeniami i opłatkiem, pozwalających na bycie razem, zwykłe rozmowy i poznawanie się uczniów i nauczycieli. A potem już weekend, a po nim Wigilia i Święta… jest na co czekać!

Co w tym przedświątecznym okresie proponuje Państwu Edurada?

Wtorek, środa i czwartek są poświęcone kończeniu rozpoczętych wcześniej tematów. We wtorek i czwartek – dyrektor: budowanie jego pozycji oraz liderowanie w środowisku. W środę kończymy natomiast temat kształcenia zawodowego, tym razem skupiając się na roli pracodawców w szkolnictwie zawodowym.

W poniedziałek, ponieważ okres przedświąteczny to czas szczególnego zainteresowania drugim człowiekiem i tradycyjnie poświęcony działaniom dobroczynnym i charytatywnym, zachęcimy Państwa do … pomagania. Prezentujemy projekt, który wydaje się naprawdę godny wsparcia: zaprzyjaźniona fundacja prowadzi w objętej wciąż wojną Syrii dwie szkoły dla tamtejszych dzieci. Wojna odebrała im dzieciństwo, a Fundacja próbuje zapewnić im choć podstawy edukacji, aby przygotować nowe pokolenie do dzieła odbudowy zrujnowanego działaniami wojennymi kraju. Edurada promuje edukację, promuje pomaganie, mamy nadzieję, że i Państwo zdecydują się wesprzeć ten projekt. Może jakaś szkoła zaangażuje się we wsparcie polskiej szkoły w Rakce? Szkoła nosi imię Mikołaja Kopernika – to mógłby być bardzo patriotyczny gest. Zachęcamy do lektury tekstu o szkołach i sytuacji w Syrii, jak również do wspierania projektu przez pomagam.pl  – link do zbiórki znajdą Państwo w artykule.

W piątek zaś przypominamy tekst sprzed 4 lat, „Mój świąteczny alfabet”. Mamy nadzieję, że i Państwo napiszą, czym są dla Was te Święta.

Tymczasem żegnamy się aż do 2 stycznia 2019. Życzymy naszym Czytelnikom wiele radości i spokoju w te święta; czasu dla bliskich i dla siebie, rozkoszy podniebienia przy świątecznym stole, wzruszeń przy składaniu życzeń i chwil zadumy. Mamy nadzieję, że uda się Państwu odpocząć i naładować akumulatory świątecznym ciepłem. Życzymy też wspaniałej sylwestrowej zabawy i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Oby był jeszcze lepszy niż poprzedni!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *