Sondaż: Jak Polacy oceniają plany uszczuplenia podstawy programowej w szkołach?

"Minister edukacji Barbara Nowacka zapowiada uszczuplenie podstawy programowej w szkołach. Jak Pani/Pan ocenia ten pomysł?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Propozycje resortu edukacji budzą kontrowersje — pojawiają się zarzuty, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadzanymi zmianami doprowadzi do obniżenia poziomu w polskich szkołach z których wyjdą uczniowie posiadający mniejszą wiedzę niż dotychczas.

Resort edukacji odpiera te zarzuty przekonując, że edukacja powinna odbywać się w szkołach a sytuacja, w której część materiału dzieci muszą przerabiać w domu, z pomocą rodziców i korepetytorów jest niewłaściwa, ponieważ dyskryminuje uczniów, którym rodzice nie są w stanie pomóc w nauce i nie stać ich na wynajęcie korepetytorów.

Sondaż: 54 proc. osób w wieku 18-24 lata ocenia uszczuplenie podstawy programowej w szkołach pozytywnie… czytaj więcej u źródła: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/sonda%C5%BC-jak-polacy-oceniaj%C4%85-plany-uszczuplenia-podstawy-programowej-w-szko%C5%82ach/ar-BB1i8FqJ?ocid=entnewsntp&pc=U531&cvid=89b74a7d11d34b2fbaa5f7b8bea1cfd5&ei=39

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *