Światowy Dzień Kosmosu

W Światowym Dniu Kosmosu Edurada życzy sięgania do gwiazd!

Kalendarz świąt nieoczywistych może być źródłem inspiracji – nie tylko dla felietonistów. Czyż Światowy Dzień Kosmosu nie jest wspaniałym świętem? Zapomnijmy dziś na chwilę o klasówkach, ocenach i radach szkoleniowych, a zamiast tego spójrzmy w niebo i pomyślmy o wszystkich wszechświatach nad nami. Niech zainspirują nas do sięgania dalej, planowania szerzej, marzenia odważniej.

A tymczasem – bardziej prozaicznie ale nie mniej inspirująco – Edurada czeka na Państwa z nowymi artykułami. W poniedziałek kontynuujemy temat nauczyciela i jego roli: tym razem nauczyciel jako przewodnik i motywator. Inspiruje, zachęca i prowadzi w stronę wiedzy – nie tylko tych najzdolniejszych, ale i tych, co potrzebują wsparcia.

We wtorek ostatnia odsłona tekstu o budowaniu pozycji dyrektora, a wraz z nią pozycji placówki oświatowej. Ważne i potrzebne.

W środę również kontynuacja niezwykle pomocnego artykułu Moniki Zdrzyłowskiej dotyczącego profilaktyki agresji w szkole. Jak utrzymać ustalone zasady, co robić, gdy uczniowie próbują je przekraczać, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach – o tym w środę.

W czwartek organizacja pracy dyrektora szkoły, część druga: o przewodzeniu Radzie Pedagogicznej, priorytetach i pomocnych cechach osobowości.

W piątek zaś przypominamy tekst Krystyny Budzianowskiej o wykorzystaniu krzyżówek w pracy dydaktycznej. Wiosna to dobry czas na metody aktywizujące oraz wprowadzanie ciekawych form pracy, warto więc przypomnieć sobie, co na ten temat napisała nasza ekspertka.

Tyle od Edurady w tym tygodniu, mamy nadzieję, że nasze propozycje zyskają Państwa zainteresowanie. Życzymy pożytecznej lektury i spokojnego tygodnia. A ponieważ Kalendarz Świąt podpowiada, że w środę świętujemy Dzień Żółwia – niech środa będzie spokojna i niespieszna.

Dobrego tygodnia! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *