Szkoły już rekrutują pierwszaków. Mają powody do pośpiechu

W niektórych polskich miastach miastach ruszyła lub lada dzień ruszy elektroniczna rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych. To najwyższy czas, by rodzice 7-latków sprawdzili, jakie kryteria trzeba spełniać, by posłać dziecko do szkoły w rejonie, a jakie do szkoły spoza rejonu. Tłumaczymy, czy "zerówkowicze" także będą objęci ogólną rekrutacją w danej szkole oraz podpowiadamy, jak skorzystać z rządowych pieniędzy na wyprawkę.

Krosno, Białystok czy Bełchatów to tylko niektóre z miast, gdzie rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych już trwa lub niebawem zostanie uruchomiona.

Przed rodzicami dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną swoją przygodę z edukacją, jest gorący czas i ważne, a niekiedy też trudne wybory.

Z kolei samorządy, które organizują pracę szkół oraz ich dyrektorami, mają przed sobą okres wytężonej pracy. Dlatego wiele z nich już ruszyło z działaniami.

Obowiązkiem szkolnym od 1 września 2020 roku objęte będą dzieci 7-letnie (urodzone w 2013 roku). Edukację mogą rozpocząć także dzieci 6-letnie (urodzone w 2014 roku), jednak w tym przypadku do szkoły może być przyjęte dziecko, które korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/szkoly-juz-rekrutuja-pierwszakow-maja-powody-do-pospiechu,154882.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *