Wakacje coraz bliżej

Zanim się zaczną wakacje zapraszamy Państwa do zapoznania się z szeregiem bardzo ciekawych artykułów.

 Poniedziałek zgodnie z naszą tradycją zaczynamy od tekstu Artura Foremskiego. W kolejnej części „Nowoczesnego dyrektora szkoły” będzie mowa o pierwszych publicznych wystąpieniach dyrektora szkoły. Wiążą się one często ze stresem. Na co zwrócić uwagę? O czym mówić? Jak trafić do wszystkich odbiorców?

            We wtorek tradycyjnie kolejny felieton Wojciecha Turewicza. Tym razem poświęcony analizie sytuacji na oświatowym rynku pracy. Od dawna gazety donoszą o masowych zwolnieniach nauczycieli. Czy państwo ma dla Nich odpowiednią propozycję – zastanawia się autor analizy.

            W środę nasze „internetowe łamy” oddajemy Wiktorowi Doryckiemu, który trzeźwym okiem inżyniera powie, jak można zastosować sprzężenie zwrotne w komunikacji i zarządzaniu. Nie zawsze bowiem to, co pozytywne wytwarza najlepszą jakość. Czasem dopiero zgłoszenie wątpliwości powoduje, że osiągamy porozumienie i skutecznie działamy w rzeczywistości.

            Ostatnie dni tygodnia oddajemy do dyspozycji Państwa. Znakomity ekspert Edurady Maciej Biernacki odpowiada na pytania dotyczące urlopów w przedszkolach nieferyjnych oraz zasad prawnych pozwalających nie klasyfikować ucznia.

Pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *