Wakacje, wakacje…

Wakacje za pasem. Wszyscy planują urlopy. Dzieci cieszą się na kolonie, obozy i wyjazdy z rodzicami. Warto spędzić ten czas odpoczywając aktywie, do czego zachęca Wojciech Turewicz, jednocześnie alarmując, że nasze pociechy będą żyły krócej, jeśli nie zaczną się ruszać.

Artykuł omawiający szerzej tę kwestię będą Państwo mogli przeczytać we wtorek. A już w poniedziałek zapraszamy dyrektorów szkół do zapoznania się z kolejną częścią poradnika „Nowoczesny dyrektor w szkole”. Tym razem Artur Foremski powie, jak skutecznie delegować uprawnienia. Wiedza ta ma wymiar praktyczny i sprawia, że zarządzający szkołą nie tylko dzieli się swoimi uprawnieniami, ale także zapewnia większą autonomię swoim pracownikom, co bez wątpienia jest wysoce motywujące.

Ferie letnie to nie tylko ważny czas dla nastolatków, ale także ich rodziców. Statystyki pokazują, że to właśnie w lipcu i sierpniu młodzież chętnie sięga po używki, ulega presji grupy, często zachowując się nieodpowiedzialnie. Z myślą o zatroskanych rodzicach, przedstawiamy artykuł Karoliny Isio-Kurpińskiej, która podpowie, jaka droga wychowania jest lepsza, słowem kontrolować, czy ufać? Ja wybieram drogę środka, a Państwo? Kolejny artykuł naszej znakomitej ekspertki w tym tygodniu będzie można przeczytać także w piątek. Tym razem Karolina Isio-Kurpińska powie, jak radzić sobie ze złością własną i naszego dziecka. Informacje te wydają się być szczególnie przydatne podczas urlopu, kiedy to często dochodzi do sprzeczek między dziećmi a rodzicami.

Nie zapominamy o naszej korespondencji ze Szwajcarii. Jolanta Lamm omówi problem „graffiti”. Czy warto z nim walczyć? Czy są pozytywne strony „grafficiarstwa” wśród młodzieży?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *