Wiosna, ach, to ty!

W tygodniu oficjalnie witającym wiosnę zielono zapraszamy do Edurady!

21 marca to pierwszy dzień wiosny – jak go Państwo spędzą? Uczniowie tradycyjnie świętują wówczas Dzień Wagarowicza, a wiele szkół wychodzi im naprzeciw, organizując zajęcia sportowe, kulturalne i zespołowe zamiast lekcji. Przedszkolaki pójdą pewnie topić Marzannę, a maturzyści… zapewnie nie ruszą się znad książek. Zachęcamy, by w wirze obowiązków znaleźć chwilę na cieszenie się wiosną!

W Eduradzie w tym tygodniu mamy dla Państwa przynajmniej jeden bardzo wiosenny temat: w dwóch artykułach – w tym i przyszłym tygodniu – Bożena Brzozowska przypomni Państwu wszystko, co należy wiedzieć przygotowując wycieczkę szkolną. A czas na wyjazdy klasowe zbliża się wielkimi krokami, warto więc przeczytać!

W artykułach dla dyrektorów w tym tygodniu we wtorek dyrektor jako wizjoner – czy wizja jest ważna, czym różni się od marzycielstwa, na co należy zwrócić uwagę, aby była ona możliwa do realizacji? W środę przypominamy kwestie dotyczące ruchu kadrowego, a konkretnie warunki, jakie muszą być spełnione, aby nauczyciela kontraktowego można było zatrudnić na czas określony. W czwartek wracamy do przedszkola i kwestii relacji dyrektora z rodzicami najmłodszych wychowanków.

W piątek zaś – rodzice XXI wieku i kolejne rozważania na temat tego, jak się odnaleźć w roli rodzica pokolenia Z.

Miłej wiosny!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *