Wiosno, przybywaj!

Aura na razie nie rozpieszcza – w deszczowy dzień najlepiej zasiąść przed komputerem i poczytać Eduradę!

Przyroda już się przebudziła, ale pogoda nie nadąża za kalendarzem – raczej deszczowy i chłodny mamy w chwilowo maj. Trudno cieszyć się urokami wiosny gdy deszcz kapie za kołnierz, lepiej zatem siedzieć w domu i czytać Eduradę!

W tym tygodniu proponujemy Państwu aż dwa artykuły pióra Bożeny Brzozowskiej. W poniedziałek pisze ona o ewaluacji wewnętrznej – ciekawie, przyjaźnie i merytorycznie. Co zrobić, aby nie była ona jedynie produkcją kolejnych dokumentów, ale realnym sposobem poprawy pracy szkoły, efektywności nauczania, jakości relacji? O tym w poniedziałek w tekście „Do ewaluacji czas zasiąść”. W środę natomiast ostatnia część cyklu artykułów dotyczących entuzjazmu i zaangażowania nauczycieli.

We wtorek kontynuujemy temat pomocy psychologiczno-pedagogicznej, teraz już od strony praktycznej, zatem tym razem poruszony zostanie temat nauczania indywidualnego oraz nauczyciela wspomagającego. Polecamy.

W czwartek natomiast zaczynamy ciekawy cykle tekstów dotyczących nowej wizji szkoły. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, jak ona dziś wygląda – ale czy jest to jedyna możliwa forma pracy szkolnej? Może czas już na zmiany? Nasza autorka przygląda się różnym aspektom szkolnego życia i funkcjonowania i zastanawia się, czy wprowadzenie zmian mogłoby być korzystne i dlaczego. Polecamy!

W piątek tradycyjnie już odświeżamy „komunikacyjne” teksty Wojciecha Turewicza. W tym tygodniu poruszymy tematykę negocjacji. Zapraszamy i polecamy!

Życzymy spokojnego tygodnia, maturzystom – powodzenia w ostatnich egzaminach, a wszystkim, aby wiosna wreszcie zaświeciła nam słońcem!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *