Witamy po wakacjach!

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Do 1 września jeszcze dwa tygodnie, ale Edurada – jak wielu dyrektorów szkół – wraca już do pracy!

Lato w tym roku rozpieszczało upałami, choć miało też swoje mniej przyjazne oblicze – piszę do Państwa z Kaszub, gdzie zeszłotygodniowe nawałnice dokonały porażających zniszczeń. Niemniej mamy nadzieję, że większość z Państwa miała czas i możliwość cieszyć się latem, wypoczynkiem, spokojem, radością, pogodą i wakacjami. Dla mniej najwspanialszy w tym roku był chyba tydzień w Bieszczadach, poza zasięgiem telefonów i Internetu. To dopiero prawdziwy odpoczynek!

Ile jednak można odpoczywać? Czas już powrócić do codziennych obowiązków, do pisania dla Państwa, do wyszukiwania ciekawych informacji, do pracy po prostu. Cała Redakcja Edurady wita Państwa po wakacjach i zaprasza na kolejny, wspólny rok. Na pewno będzie to rok ciekawy i pełen wyzwań – rok reformy oświaty, która będzie już działać w praktyce. Będziemy tu, by wspierać Państwa wysiłki, rozwiązywać Państwa problemy i odpowiadać na Państwa pytania. A zaczynamy już w tym tygodniu!

W poniedziałek przypominamy artykuł Jolanty Fiedeń-Zabłotny na temat nowelizacji ustawy dotyczącej zawierania umów o pracę. Na pewno okaże się przydatny dla dyrektorów, którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego będą zatrudniać nowych pracowników.

We wtorek i czwartek – zadania dyrektora szkoły. We wtorek skupimy się na jego obowiązkach jako lidera, w czwartek zaś wstęp do dłuższego artykułu na temat roli dyrektora w mediacjach. Polecamy!

W środę zapraszamy do lektury doskonałego artykułu Izabeli Nowackiej na temat roku zmian w oświacie. Zachęcamy do zapoznania się z opinią naszej ekspertki na temat wyzwań, jakie mogą stać przed dyrektorami i zespołami szkół, jak również sposobami ich rozwiązania.

W piątek wstępnie zajmiemy się tematem, który stał się jednym z priorytetów MEN w tym roku: Bezpieczeństwo w Internecie oraz odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych. Dlaczego temat Internetu powinien być poruszany w szkole? Jakie znaczenie ma sieć dla naszych dzieci? O tym przeczytacie Państwo w piątek.

Raz jeszcze serdecznie witamy w powakacyjnej Eduradzie i zapraszamy do lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *