Zaczynamy Nowy Rok Szkolny 2021-2022!

Drodzy Eduradowicze! Domyślamy się, że część z Was jeszcze wygrzewa się w sierpniowym słońcu i absolutnie nie zamierzamy Wam zakłócać ostatnich chwil wakacji. Jednak Redakcja EDURADY właśnie rusza z nową energią, by zmierzyć się z wyzwaniem Nowego Roku Szkolnego 2021-2022. Od dzisiaj na naszej stronie zupełnie nowe artykuły komentujące najnowsze ustalenia resortu edukacji.

Drodzy Eduradowicze!

 

Domyślamy się, że część z Was jeszcze wygrzewa się w sierpniowym słońcu i absolutnie nie zamierzamy Wam zakłócać ostatnich chwil wakacji. Jednak Redakcja EDURADY właśnie rusza z nową energią, by zmierzyć się z wyzwaniem Nowego Roku Szkolnego 2021-2022. Od dzisiaj na naszej stronie zupełnie nowe artykuły komentujące najnowsze ustalenia resortu edukacji. Przyglądamy się nowym kierunkom polityki oświatowej, opisujemy dla Was najważniejsze zagadnienia związane z trudnym czasem pandemii w szkołach, w końcu, dotykamy, niekiedy trudnych, zagadnień zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W wolnej chwili spójrzcie, co przygotowaliśmy dla Was w już w tym tygodniu:

 

  • Jacek Jagiełło pisze o kierunkach polityki oświatowej na rok szkolny 2021-2021 oraz podpowiada, jak zrealizować tzw. zajęcia wspomagające, zgodnie z wytycznymi MEiN.
  • Magdalena Dróżka przypomina o najważniejszych założeniach Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.
  • Anna Kozimor-Cyganik tłumaczy, czym są specyficzne trudności w uczeniu się.
  • Na piątkowy intelektualny deser prezentujemy Raport Instytutu Kształcenia EKO-TUR z badań na szkoleniami online dla środowisk oświatowych.

Życzymy miłej lektury!

 

Redaktorka Naczelna EDURADY

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *