Zimowo!

W ubiegłym tygodniu zima wreszcie naprawdę zawitała do nas – ale nie zniechęca nas to do pracy!

Ostatni tydzień przypomniał nam, jak naprawdę wygląda zima: zamiecie i zawieje, opady śniegu… Dzieci – te, które rozpoczęły już ferie i te, które miały czas dopiero po lekcjach – były przeszczęśliwe, dorośli, którzy cierpieli w korkach, nieco mniej… Ale chyba miło od czasu do czasu przypomnieć sobie, co zima oznaczała za czasów naszego dzieciństwa i odnaleźć w sobie wewnętrzne dziecko rzucając się śnieżkami!

Pogoda pogodą, ale przecież nadal pracujemy, uczymy się i rozwijamy, w czym Edurada dzielnie sekunduje. O czym zatem będziemy pisać w tym tygodniu?

W poniedziałek pierwsza część artykułu na temat ewaluacji pracy nauczycieli jako metodzie podnoszenia jakości działań szkoły. Doskonały, merytoryczny i mądry tekst przygotowała dla Państwa Anna Janiszewska i z całego serca zachęcam do lektury – w tym tygodniu i przyszłym.

We wtorek przyjrzymy się roli dyrektora szkoły w liderowaniu przedsięwzięciem, jakim jest placówka edukacyjna. Czy liderem trzeba się urodzić czy cechy lidera da się w sobie wypracować? Przeczytajcie Państwo we wtorek.

W środę przypominamy artykuł Wojciecha `Turewicza o wyznaczaniu celów – głównie celów lekcji, ale i celów życiowych. Ocenianie Kształtujące staje się coraz bardziej popularne w polskich szkołach, chcemy więc przypomnieć Państwu artykuły naszego autora, który skupia się na filozofii leżącej u podstaw tego podejścia edukacyjnego.

W czwartek ostatnia część artykułu na temat współpracy między szkołą a rodzicami. Polecamy.

W piątek wreszcie zastanowimy się, nad dzieckiem i jego kompetencjami. Czy rodzic może uwierzyć, że dziecko jest ekspertem? O tym przeczytacie Państwo w piątek.

Życzymy udanego, zimowego tygodnia, odpoczywającym – odpoczynku, a pracującym – wielu sił i byle do ferii!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *