Złota polska jesień

W promieniach jesiennego słońca Edurada zaprasza do lektury!

Łatwiej pracować, uczyć się, przygotowywać i sprawdzać klasówki gdy za oknem ciepło i słonecznie. Złota polska jesień rozpieszcza nas w tym roku, poprawia nastrój i dodaje energii. Mamy nadzieję, że znajdują Państwo nieco czasu, aby się nią cieszyć – wszak mózg dotleniony lepiej działa!

W tym tygodniu w Eduradzie głównie kontynuujemy rozpoczęte wcześniej tematy. W poniedziałek – o dialogu motywującym jako narzędziu pracy z uczniem – mam nadzieję, że i Państwo znajdują ten temat niezwykle ciekawym i inspirującym. Istnieje wiele pomysłów i innowacji pedagogicznych, co chwilę pojawiają się nowinki i wynalazki, a przecież podstawą wychowania jest szacunek do ucznia; mam poczucie, że dialog motywujący świetnie to pokazuje i wspiera.

We wtorek – zadania dyrektora szkoły, tym razem w zakresie liderowania; w czwartek natomiast – kończymy temat bezpieczeństwa w szkole. W piątek zapraszamy Państwa do przeczytania powtórki tekstu sprzed dwóch lat: ponieważ wiele emocji wzbudza obecnie kwestia wychowania seksualnego w szkole, przypominamy tekst dotyczący rozmawiania o seksie: spokojnego, rzeczowego i merytorycznego. Jestem przekonana, że jest to skuteczny sposób chronienia dziecka przed niebezpiecznymi zachowaniami, wykorzystywaniem, ale również zagubieniem w świecie, w którym seks jest wszechobecny w przestrzeni publicznej, a niewiele ma wspólnego z tym, co faktycznie dzieje się między kochającymi się ludźmi…

Środowy artykuł to na razie niespodzianka – potrzymamy Państwa w niepewności!

Życzymy udanego tygodnia, radości ze słońca, mnóstwa energii. A w niedzielę śpimy godzinę dłużej!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *