Biznes i zarządzanie coraz bliżej szkoły

Z udziałem 1200 młodych ludzi odbyły się konsultacje w sprawie nowego przedmiotu – biznes i zarządzanie, który od 2023 r. ma wejść do programu nauczania polskich szkół. Zastąpi "podstawy przedsiębiorczości".

Celem spotkania były rozmowy na temat potrzeb i oczekiwań młodych ludzi związanych z wprowadzeniem nowego przedmiotu. W części roboczej uczestnicy dyskutowali, jak w praktyce powinno wyglądać nauczanie zarządzania czy finansów, zgłaszali uwagi i pomysły. Moderatorami dyskusji byli przedstawiciele Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. 

– Cieszę się, że przyjęli państwo zaproszenie do udziału w dzisiejszym spotkaniu i rozpoczęciu konsultacji biznesu i zarządzania. To rzeczywiście przedmiot, który jest nam, jako państwu polskiemu, bardzo potrzebny – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

Podkreślił, że nowy przedmiot ma rozwijać kompetencje potrzebne w dynamicznie zmieniającym się świecie, kształtować postawę przedsiębiorczości oraz uczyć młodych ludzi efektywnego zarządzania własnymi finansami.

– Nie chodzi tylko o to, żeby w młodym pokoleniu wykształcić zdolność i chęć do zakładania działalności gospodarczej, prowadzenia własnego biznesu. Chodzi również o to, aby efektywniej zarządzać gospodarstwem i finansami domowymi – powiedział.

Źródło i cały artykuł: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/biznes-i-zarzadzanie-coraz-blizej-szkoly,377611.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *