Co dalej z drożdżówkami w szkołach? Zembala: To zadanie dla nowego ministra

Od 1 września br. w sklepikach szkolnych nie wolno sprzedawać tzw. śmieciowego jedzenia, czyli zawierającego znaczne ilości składników niezalecanych dla rozwoju dzieci. Wprowadzono też wymagania dotyczące posiłków przygotowywanych w stołówkach szkolnych i przedszkolnych. Szczegółowe zasady dotyczące stołówek i sklepików określa rozporządzenie ministra zdrowia.

W połowie października Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do resortu zdrowia postulaty dyrektorów szkół i przedszkoli dotyczące nowych przepisów. Szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska informowała media, że rozpoczęła „negocjacje” z Zembalą na temat powrotu do szkół drożdżówek oraz kawy dla pełnoletnich uczniów i nauczycieli.

„Chcemy zmieniać nawyki żywieniowe dzieci, to jest główny kierunek zmian” – wyjaśniał ideę podejmowanych przez resort działań Zembala. „Zostawiliśmy nowym ministrom oświaty i zdrowia do dyskusji ich dalszy kształt, wierząc, że to, co zostało wprowadzone, to nowe, dobre myślenie. (…) Każdy minister ma prawo do własnych działań ale jestem przekonany, że program ten będzie rozwijany” – dodał.

Źróło i cały tekst: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/904581,co-dalej-z-drozdzowkami-w-szkolach-zembala-to-zadanie-dla-nowego-ministra.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *