Co przyniesie tydzień na Eduradzie?

W poniedziałek podejmujemy problem niezwykle ważny. Chodzi o sposoby radzenia sobie z agresją uczniowską.

W każdym ludzkim środowisku zdarzają się i trudne sytuacje, i trudni ludzie. Nikt jeszcze nie wymyślił sposobu, by agresję zupełnie wyeliminować z naszego życia, więc rozsądne wydaje się poznać kilka prostych metod na radzenie sobie z nią. My jako nauczyciele szczególnie często jesteśmy narażeni na trudne zachowania naszych, nierzadko, malowniczych uczniów.

            Z poniedziałkowym tekstem koreluje artykuł Wojciecha Turewicza, który przypomina o rzadkiej dziś cnocie wytrwałości. Może w świecie, w którym domagamy się natychmiastowego efektu naszych działań, szybkiej obsługi w restauracji i zawrotnej kariery od zaraz, warto jednak iść pod prąd i nauczyć się wytrwale dążyć do celu.

            Często na przeszkodzie w osiągnięciu sukcesu stoi nie tylko brak cierpliwości, ale także nawyk narzekania. W pokojach nauczycielskich słuchać go, wiem z doświadczenia, dość często. Czy jednak zawsze warto narzekać? Na ten temat głos zabiera dr Krystyna Budzianowska.

            W czwartek odpowiadamy na państwa pytanie dotyczące dokumentowania pomocy psychologiczno-psychologicznej przez specjalistów. Gdzie przetrzymywać IPET, a gdzie orzeczenia i opinie poradni? O tym już w czwartek.

            Piątek rezerwujemy dla rodziców. O tym, jak wspierać dziecko w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, mówi znakomita autorka Edurady Maria Stawska.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *