Co w tym tygodniu?

Swój cotygodniowy minifelieton zaczynam zwykle od zapowiedzi tekstu poniedziałkowego. Tym razem zrobię inaczej. Szczególnie chcę podziękować za tekst przesłany do Redakcji Jolancie Lamm.

Wielu moich przyjaciół wyjeżdża z Polski, niewielu zaś wraca. Przez dłuższy czas myślałem, że wyjazd zagranicę wymaga wiele odwagi, po artykule Jolanty Lamm myślę, że powrót kosztuje więcej. Serdecznie zapraszam do lektury bardzo osobistej wypowiedzi naszej (już byłej) szwajcarskiej korespondentki. Ten tekst w czwartek.

W poniedziałek prezentujemy ostatnią część poradnika „Nowoczesny dyrektor w szkole”. Artur Foremski w ostatnim artykule stawia odważnie pytanie, jak planować sobie karierę po tym, jak spełnimy się już w funkcji dyrektora. Wrócić pod tablicę czy stawiać sobie nowe wyzwania.

Wtorek rezerwujemy na tekst Wojciecha Turewicza, w którym autor nawiązuje przewrotnie do nowego trenera kadry narodowej. Jak zwykle kryje się za tym głębsza refleksja.

Reagując na Państwa potrzeby, w środę zamieszczamy tekst poświecony zmianie systemu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Tym razem zajmujemy się indywidualnym programem edukacyjno-terapeutycznym.

Tydzień kończymy artykułem poradnikowym dla rodziców. Karolina Isio-Kurpińska radzi, co zrobić, kiedy dziecko kłamie.

Pożytecznej lektury

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *