Co w tym wydaniu

Dzień Edukacji Narodowej otwieramy tekstem Doroty Rokickiej. Autorka stawia prowokacyjne pytanie, czy fajnie jest być nauczycielem? Ja uważam, że to jest fantastyczny zawód, mimo wszystko... A jakie jest Państwa zdanie?

Dzień Edukacji Narodowej otwieramy tekstem Doroty Rokickiej. Autorka stawia prowokacyjne pytanie, czy fajnie jest być nauczycielem? Ja uważam, że to jest fantastyczny zawód, mimo wszystko… A jakie jest Państwa zdanie?

We wtorek znajdziemy drugą część artykułu Wojciecha Turewicza o trudnych relacjach i sytuacjach konfliktowych pomiędzy szefem i jego podwładnym.

W środę zaś podpowiadamy, komu należy dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych. Czy tylko temu uczniowi, który posiada orzeczenie lub opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Każdemu z nas zdarzają się stany braku motywacji. Często także zderzamy się z niską motywacją u uczniów. Jak sprawić, żeby się nam i naszym uczniom chciało chcieć – podpowiada Aldona Lorenc.

Tydzień zamykamy poradnikiem dla rodziców. Tym razem Karolina Isio-Kurpińska podrzuci kilka ważnych wskazówek, dotyczących komunikacji z dzieckiem. Rozmowa może bowiem wspierać człowieka i umacniać więzi interpersonalne.

Drogie Koleżanki Drodzy Koledzy!

Z okazji naszego święta życzymy Wam samych sukcesów i satysfakcji pracy z uczniami.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *