Coraz bliżej święta?

W wirze pracy czas mija szybko – zapraszamy na przedostatni tydzień listopada w Eduradzie.

W piątek będziemy mogli oficjalnie powiedzieć, że do świąt został nam miesiąc. Jedne z najbardziej pracowitych miesięcy roku szkolnego już prawie za nami. W wystawach sklepowych migają już choinkowe światełka, więc te najbliższe tygodnie łatwiej będzie przeżyć w pełnej nadziei atmosferze.

W Eduradzie jednak – tak jak i w szkołach – na razie praca wre i tematy jak najbardziej praktyczne, do wykorzystania „od jutra”. O czym będą mogli Państwo przeczytać w tym tygodniu?

W poniedziałek – pomoc psychologiczno-pedagogiczna, temat nieustająco „gorący”. Tym razem pochylamy się nad nowym pomysłem MEN, mianowicie zindywidualizowaną ścieżką kształcenia. Na czym polega, dla kogo jest przeznaczona, jak ją realizować – o tym w poniedziałek.

We wtorek – po co szkole wizja i misja, czym są, jaka jest rola dyrektora w ich tworzeniu, jakie jest ich zastosowanie.

W środę temat niezwykle na czasie: jak uczyć uczniów uczenia się. Temat niezwykle istotny, ponieważ obserwujemy uczniów nawet na poziomie szkoły średniej, którzy nadal nie opanowali strategii skutecznego ucznia się. Warto przeczytać – warto przekazać uczniom.

W czwartek o mededżerskich umiejętnościach dyrektora szkoły. Wydawać by się mogło, że miejsce menedżera jest w firmie a nie w instytucji edukacyjnej, ale przecież placówka edukacyjna bardzo potrzebuje dobrego zarządzania!

Wreszcie w piątek przypominamy artykuł o uczniach nieśmiałych, którzy potrzebują naszego szczególnego wsparcia.

Zapraszamy i polecamy! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *