Czekamy na Państwa głosy

Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad zmianami w Karcie Nauczycieli. Jaki będzie ich ostateczny kształt, tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo, że ustawodawca zamierza zwiększyć rolę rodziców w awansie zawodowym nauczyciela. Pozostałe zmiany omówimy szczegółowo w następnym wydaniu Edurady.

Tydzień rozpoczynamy przypomnieniem zasad dokumentowania pracy nauczyciela. Artykuł ten pojawia się na naszej stronie na Państwa prośbę. Jednocześnie informujemy, że raz w tygodniu będziemy publikować artykuł na tematy, które zgłoszą nam nasi Czytelnicy. Jeśli więc mają propozycję tematu, o którym chcą Państwo przeczytać, czekamy na zgłoszenia. Proszę je wysyłać na adres redakcja.edurada@gmail.com.

            We wtorek Wojciech Turewicz podejmuje refleksję o wywiązywaniu się z ról społecznych, które stają się zarówno pewnym zadaniem, ale także mogą być ograniczeniem. Pracownik skoncentrowany jedynie na swojej roli z trudem rozumie szefa, zaś zarządzający utożsamiając się za bardzo z własnym stanowiskiem często traktuje jego decyzje bez zrozumienia.

            W środę z Marią Stawską przyłączamy się do apelu, nauczycielu nie nudź. Nasza ekspertka podpowiada, w jaki sposób można urozmaicić lekcję. Jak uczy neurodydaktyka największym wrogiem uczenia się są negatywne emocje i właśnie… nuda. Nasz mózg bowiem potrzebuje ciekawości, tak jak roślina potrzebuje wody. Autorka proponuje kanon skutecznego nauczania. Mam nadzieję, że będzie on pomocny. A jakie są Państwa, sprawdzone metody?  

            Pod koniec tygodnia proponujemy dwa tematy prawne. W czwartek Bogdan  Żerkowski omówi rolę dyrektora w awansie zawodowym nauczyciela, zaś w piątek Maciej Biernacki wyjaśni, jak sprawdzić, czy kurs kwalifikacyjny daje nam uprawnienie nauczycielskie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *