Deszczowo i wietrznie, ale pracowicie

Po skróconym tygodniu kolejny wydaje się dłuższy... A jednak i ten będzie miał 5 pracujących dni – również pracowitych w Eduradzie.

 Wracamy do spraw ściśle związanych z codzienną pracą nauczycieli i dyrektorów, a także rodziców. Oto nasze propozycje w tym tygodniu:

W poniedziałek Izabela Nowacka znów przybliży nam realia pracy wicedyrektora. Tym razem kontynuuje temat efektywnego delegowania obowiązków na przykładzie projektów ogólnoszkolnych. Polecamy ten niezwykle praktyczny i merytoryczny poradnik!

We wtorek Wojciech Turewicz w cyklu o komunikacji porusza temat siły. Temat trudny i wzbudzający niepokój, bo od siły przecież tylko krok do agresji… Jak je od siebie odróżnić? Jak korzystać z siły, nie zagrażając? Polecamy!

W środę kolejna część cyklu o awansie zawodowym: tym razem Maciej Biernacki prezentuje przykładowy plan rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego. Przydatne!

W czwartek pierwsza część artykułu Moniki Zdrzyłowskiej na temat motywowania uczniów do pracy na lekcji. Jak zwykle najwyższy poziom merytoryczny przy jednoczesnym odwołaniu do codziennej szkolnej praktyki. Do przeczytania i natychmiastowego wykorzystania!

W piątek wreszcie – skoro to taki pracowity tydzień – pochylimy się nad kwestią pracy uczniów w domu. Czy praca domowa jest potrzebna? Ile powinno jej być? Ile czasu poświęcać na jej odrabianie? Czy nie dałoby się bez niej? Porozmawiamy z punktu widzenia rodziców.

Pozdrawiamy Państwa pracowicie i zapraszamy, aby dla odpoczynku zaglądali Państwo codzień na Eduradę!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *