Dodatkowe 700 mln zł na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

W przyszłorocznym budżecie zaplanowane jest dodatkowo 700 mln zł na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w szkołach, w tym 180 mln zł na zajęcia, a 520 mln zł na zatrudnienie dodatkowej liczby psychologów i pedagogów w szkołach – poinformowała wiceminister edukacji i nauki.

W przyszłym budżecie zaplanowane jest 700 mln zł dodatkowego wsparcia, które trafi do szkół i placówek oświatowych, z tego 180 mln zł na zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, pozostała kwota na zatrudnienie dodatkowych specjalistów – poinformowała Marzena Machałek.

Dodała, że środki na zajęcia mają być już od 1 stycznia, a dodatkowi specjaliści mają być zatrudnieni od 1 września 2020 r.

Obecnie w szkołach i placówkach oświatowych, nie licząc poradni psychologiczno-pedagogicznych, zatrudnionych jest 21 tys. psychologów, pedagogów. „Chcemy zwiększyć to do 39 tys. na początek, a później do 53 tys. – zaznaczyła.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/dodatkowe-700-mln-zl-na-wsparcie-psychologiczno-pedagogiczne,325606.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *