Dom marzeń

Projekt edukacyjny z założenia ma być odpowiedzią na realną potrzebę, dlatego też prezentujemy Państwu jeden z takich projektów, ma on tę przewagę nad projektami przeprowadzanymi w szkole, że osadzony jest w trudnej, budowlanej rzeczywistości.

Ludzie mają różne pasje, hobby, zainteresowania. Jeżeli jeszcze przynoszą konkretne profity, to mamy podwójną korzyść. Jedna z naszych koleżanek wspólnie z mężem postanowiła za niewielkie pieniądze kupić dom do generalnego remontu i przerobić go na willę marzeń. Sam pomysł może nie jest oryginalny, ale już sposób monitorowania całego projektu, jak doprowadzić budynek do świetności jest już interesujący. Młodzi małżonkowie założyli stronę internetową i na jej łamach krok po kroku pokazują, jak konsekwentnie prowadzą ten projekt do założonego celu.

Interesujące jest to, z jak szczególną uwagą badają i analizują rynek materiałów budowlanych, środowisko specjalistów w tej dziedzinie, a także wgłębiają się w niuanse prawa budowlanego. Wnioski, które wynikają z tych analiz filtrują przez zasobność własnego portfela, uwzględniają także własne umiejętności i zaangażowanie, i na tej podstawie podejmują ostateczne decyzje. Z rozmów z małżonkami wynika, jak wiele umiejętności musieli zdobyć, i jak wiele błędów już popełnili, a ciągle są na początkowym etapie inwestycji. Nasza koleżanka z zachwytem opowiada, jak wiele satysfakcji sprawiło jej postawienie ściany działowej, którą zresztą musiała poprawiać trzy razy. Jej mąż stał się ekspertem od prawa budowlanego i jest już partnerem dla urzędników przy załatwianiu spraw formalnych.

Przyglądając się temu niezwykłemu przedsięwzięciu uznałem, że wiele osób w środowisku nauczycielskim może mieć pomysły na własny dom, ale brak im odwagi, doświadczenia, a także finansów. Dlatego też polecam Państwu nie tylko zapoznanie się z tym ciekawym projektem, ale również proponuję śledzenie postępów i zmian zachodzących w tym przedsięwzięciu. Dla wielu z Was może być to praktyczna instrukcja: jak za niewielkie pieniądze, nie popełniając wielkich błędów można spełnić swoje marzenia o rodzinnym gniazdku.

Udało się nam namówić młodych inwestorów, aby na naszych łamach dzielili się swoimi przemyśleniami. Bardzo im za to dziękujemy we własnym, i mam nadzieję w Państwa imieniu.

Odsyłam do strony: http://mozej.pl/dom/

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *