Dopadła cię apatia? Czas na odpoczynek emocjonalny. Sprawdź, na czym polega

Ostatnie tygodnie zimy to zazwyczaj czas, kiedy wyjątkowo dotkliwie odczuwamy spadek energii. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o zmęczenie fizyczne.

Na pewno znacie ten stan, kiedy po długiej wycieczce padacie z nóg, ale jesteście szczęśliwi i tak naprawdę pełni energii. To tak zwane zdrowe zmęczenie. Inaczej wygląda wyczerpanie emocjonalne: apatia, niepokój, poczucie beznadziei, brak motywacji do działania – to wszystko świadczy o tym, że poziom naszej życiowej energii sięga dna. Jest to wyraźny sygnał do tego, że trzeba się sobą poważnie zająć, a przede wszystkim – znaleźć czas na odpoczynek.

Jak twierdzą znawcy tematu, np. dr Saundra Dalton-Smith, lekarka, badaczka, mówczyni i autorka książki „Święty odpoczynek: odzyskaj życie, odbuduj swoją energię, przywróć zdrowie psychiczne”, odpoczynek może różnić się w zależności od tego, jaka sfera naszego życia wymaga szczególnego zaopiekowania. Dr Dalton-Smith wyróżnia aż siedem rodzajów odpoczynku, w tym umysłowy, kreatywny, społeczny, fizyczny i emocjonalny. Czytaj więcej: https://zwierciadlo.pl/psychologia/540048,1,dopadla-cie-apatia-czas-na-odpoczynek-emocjonalny-sprawdz-na-czym-polega.read

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *