Dziękujemy za kolejny rok szkolny!

To już ostatni tydzień roku szkolnego – za chwilę wakacje. Dziękujemy za te 10 miesięcy i zapraszamy na kolejne!

W piątek jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu nauczyciela – zakończenie roku szkolnego. Dzień, w którym zapominamy o kłopotach, trudnościach i animozjach, w których porzucamy konflikty i problemy – dzień przyjmowania zasłużonych podziękowań, miłych słów, gratulacji i kwiatów. I choć dla nauczycieli nie wyznacza on końca pracy – przed nami wszak jeszcze rady podsumowujące, komisje rekrutacyjne, spotkania zespołów i całe mnóstwo prac porządkowo-organizacyjnych, na które w czasie trwania zajęć brakuje czasu – oto nieuchronnie zbliża się czas, kiedy odetchniemy pełną piersią i wreszcie odpoczniemy.

Również redakcja Edurady udaje się na wypoczynek – zanim jednak to nastąpi, przed nami jeszcze ostatni wspólny tydzień.

W poniedziałek, choć zajęcia lekcyjne się kończą, proponujemy Państwu lekturę niezwykle inspirującego artykułu Beaty Jeziorskiej dotyczącego rozwijanai kreatywności uczniów. Beata słusznie zauważa, że w dzisiejszym świecie umiejętność współpracy, twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów liczą się niemal bardziej niż wiedza. Zachęcam do lektury, przemyśleń i … planów na 2017/18!

We wtorek kolejny pomysł na koncepcję funkcjonowania placówki. Ta jest szczególnie interesująca, ponieważ nie dotyczy szkoły, ale ogniska pracy pozaszkolnej. Urzekł mnie w niej szacunek dla dotychczasowych dokonań oraz szczegółowa, rzetelna analiza słabych i mocnych stron. Polecam – jako inspirację, a nawet „ściągawkę”.

W środę plan nadzoru dydaktycznego dyrektora szkoły – coś, co każdemu obecnemu  i przyszłemu dyrektorowi na pewno się przyda. W czwartek zaś – o najważniejszych cechach i kwalifikacjach, jakie dyrektor powinien posiadać. Lektura obowiązkowa!

Piątek to Dzień Ojca. Z tej okazji przypominamy Państwu refleksje naszych eduradowych ojców sprzed kilku lat – nadal wzruszające i wspaniałe. Może i Państwa zachęcą do podzielenia się swoimi przemyśleniami o roli i znaczeniu ojców?

A po piątku – wakacje! Życzymy Państwu, aby były takie, jakie lubicie – upalne lub tylko słoneczne, szalone lub ciche i spokojne, wśród tłumów lub z dala od zgiełku. Przede wszystkim jednak życzymy, aby udało się Państwu naprawdę odpocząć. Oderwać się od trosk i kłopotów, być tu i teraz – gdziekolwiek to tu i teraz jest; cieszyć się tym, co wokół i nie martwić się tym, co jutro. Życzymy prawdziwego naładowania akumulatorów na kolejny rok. A już w połowie sierpnia wracamy z nowymi artykułami, nowymi pomysłami i nową energią.

Dobrych wakacji!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *