Edurada – zawodowo!

Kolejny tydzień w Eduradzie poświęcamy niemal w całości aspektom zawodowym życia dyrektora i nauczyciela. Ferie się skończyły – czas do pracy!

W poniedziałek zatem zapraszamy do lektury drugiego tekstu w cyklu „Dyrektor jako pracodawca” autorstwa naszej prawniczki, Jolanty Fiedeń-Zabłotny. Tym razem pochylimy się nad trudną sytuacją rozwiązywania stosunku pracy z nauczycielem z punktu widzenia prawa.

We wtorek – dyrektor na starcie. W tym tygodniu autorka – uczestniczka kursu zarządzania oświatą – wprowadzi temat różnych stylów liderowania. Ważne i potrzebne!

W środę Beata Jeziorska rozważa temat awansu zawodowego nauczycieli i jego wpływu na ich motywację do pracy. Czy rzeczywiście procedura awansu zawodowego w obecnej formie może się przyczyniać do wypalenia zawodowego nauczycieli? Przeczytajcie i skomentujcie!

W czwartek wracamy do tematu liderów i przywódców dzięki artykułowi Artura Foremskiego. Dyrektor Edurady recenzuje książkę pod tytułem Przywództwo edukacyjne. Doskonale, że tematyka rodem z biznesu trafia również do oświaty – tu wszakże również potrzebujemy charyzmatycznych liderów.

W piątek wreszcie wracamy do relacji nauczyciele- rodzice. W tym tygodniu porozmawiamy o trudnej sytuacji, kiedy nauczyciel sygnalizuje, że z dzieckiem może się dziać coś niedobrego.. Do przeczytania i przemyślenia.

Życzymy spokojnego tygodnia, wracającym z ferii – poferyjnego entuzjazmu, a wszystkim – słońca w sercach!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *