Egzaminy dla ósmoklasistów i matury z niewielkimi zmianami

Egzaminy dla ósmoklasistów i matury z niewielkimi zmianami Egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2022 r. zostaną przeprowadzone na podobnych zasadach jak w 2021 r. Fot. ARCH Egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2022 r. zostaną przeprowadzone na podobnych zasadach jak w 2021 r. - przewiduje projekt rozporządzenia, które opublikowano w środę w RCL. Absolwenci szkół ponadpodstawowych będą mieli obowiązek przystąpienia do jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

W środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Poinformowano, że projekt został skierowany do podpisu ministra.

Nowelizowane rozporządzenie wynika z potrzeby określenia sposobu przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2021/2022, uwzględniającego skutki prowadzenia zdalnego kształcenia uczniów w czasie trwającego w Polsce stanu epidemii.

Projekt przewiduje, że egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2022 r. zostaną przeprowadzone podobnie jak w 2021 r. Egzamin ósmoklasisty ma zostać przeprowadzony w terminie głównym – w maju i w terminie dodatkowym – w czerwcu.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/egzaminy-dla-osmoklasistow-i-matury-z-niewielkimi-zmianami,305700.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *