MEiN przygotowało pakiet dla dyrektorów szkół na temat szczepień przeciwko COVID-19

Informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień przeciwko COVID-19 znalazły się w pakiecie informacyjnym przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dla dyrektorów szkół i placówek.

W środę MEiN opublikowało na swoich stronach pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W pakiecie m.in. poruszono kwestię obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Poinformowano, że informacje przygotowane przez MEiN będą przekazane szkołom i placówkom za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

W pakiecie informacyjnym dotyczącym organizacji procesu szczepień określono obowiązki i zadania dyrektora szkoły. Są wśród nich m.in.: zorganizowanie zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, zebranie od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu, współpraca z punktem szczepień, zorganizowanie miejsca na przeprowadzenie procesu szczepień (w zależności od możliwości lokalowo-organizacyjnych szkoły).

Źródło i cały tekst: https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/mein-przygotowalo-pakiet-dla-dyrektorow-szkol-na-temat-szczepien-przeciwko-covid

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *