Ferie skończone – niech żyją ferie!

Część naszych czytelników wraca do pracy po zimowym szaleństwie, część właśnie rozpoczyna międzysemestralny odpoczynek. Edurada trwa na posterunku!

Przez ostatnie dwa tygodnie oglądałam na Facebooku zdjęcia znajomych z polskich i zagranicznych stoków, a jednocześnie spotykałam się z nauczycielami, którzy jeszcze na ferie czekali, jeszcze się szkolili, jeszcze uzupełniali dokumentację… Cieszę się, że dla części z nich nadszedł już czas zasłużonego odpoczynku.

Edurada jednak pamięta o wszystkich – tych co odpoczywają i tych, którzy pracują – i towarzyszy im codziennie. Oto, co przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu:

W poniedziałek kontynuujemy rozpoczęty w zeszłym tygodniu temat ewaluacji pracy nauczycieli jako sposobu na poprawę jakości pracy placówki oświatowej. Mamy nadzieję, że temat ten jest dla Państwa ciekawy i pomocny.

We wtorek bardzo ciekawy tekst o tym, co może pójść nie tak w pracy zespołu, jakim jest rada pedagogiczna. Nie zawsze wszystko układa się dobrze… zobaczmy więc, co może się nie udać, a za tydzień – jak taki problem naprawić.

W środę przypominamy pierwszą część artykułu Artura Foremskiego o pracy zespołów nauczycielskich. Temat zawsze ważny i aktualny, warto więc go odświeżyć.

W czwartek – porozmawiamy o motywacji. Tym razem jednak nie o motywacji uczniów do nauki, ale o motywacji nauczycieli do pracy i roli dyrektora w jej zwiększaniu.

W piątek jak zwykle zapraszamy do lektury rodziców i … porozmawiamy o dzieciach!

Życzymy dobrego tygodnia i pożytecznej lektury.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *