Ferie zimowe trwają

W niektórych regionach Polski zaczęły się już ferie zimowe. Uczniowie z pozostałych województw muszą jeszcze poczekać na przerwę. Wiele szkół i instytucji oświatowych zaangażowanych jest w akcje „zima w mieście”, dlatego też uznaliśmy za ważne przypomnienie najważniejszych zasad BHP w szkole.

Na temat odpowiedzialności prawnej dyrektora szkoły, nauczycieli i organu prowadzącego głos zabierze Bogdan Żerkowski.

            We wtorek zostajemy w zimowych klimatach. Wojciech Turewicz zainspirowany wyjazdem na narty, podzieli się z Państwem przemyśleniami na temat nawyków. Jak wykształcać te dobre, a eliminować złe? To pytanie wciąż pozostaje otwarte. Ciekaw jestem Państwa przemyśleń na ten temat.

            Środę rezerwujemy dla tekstu Jolanty Fiedeń, która wyjaśni, jakie kwalifikacje powinien mieć pedagog zatrudniony w szkole. Sprawa ta jest szczególnie skomplikowana, gdyż uczelnie nierzadko oferują łączone kierunki studiów, a także prześcigają się w „kreatywnym” nazewnictwie. W moim odczuciu artykuł ten powinien przeczytać każdy dyrektor szkoły.

            W czwartek dalej pod znakiem białego szaleństwa. Właśnie przygotowuję artykuł na temat świadomego odpoczynku nauczyciela. Chętnie podzielę z Państwem swoją wiedzą i przemyśleniami na temat higieny psychicznej nauczyciela, której niezbędnym elementem jest odpoczynek zarówno ten feryjny, jak i codzienny.

            W piątek Karolina Isio-Kurpińska otwiera nowy cykl dla rodziców. Przez kilka kolejnych tygodni będziemy pomagać w motywowaniu naszych dzieci do nauki. Lektura obowiązkowa.

Przyjemnej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *