Gimnazjaliści – trzymamy kciuki!!!

Ten tydzień w wielu szkołach i rodzinach przebiega pod znakiem egzaminacyjnej gorączki. Edurada trzyma kciuki i życzy połamania piór!

Mamy jednak nadzieję, że w okołoegzaminacyjnej gorączce znajdą Państwo chwilę, by zajrzeć na łamy Edurady. A oto, co przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu:

W poniedziałek Marzena Rudzewicz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat koncepcji pracy szkoły. To obecnie gorący temat – wszyscy wiedzą, że szkoła powinna mieć koncepcję pracy, ale nie wszyscy wiedzą, jak się do jej przygotowania zabrać… Polecamy zatem lekturę artykułu naszej ekspertki!

We wtorek w cyklu Dyrektor na starcie Beata Ciesielczyk poruszy ważny aspekt współpracy dyrektora ze środowiskiem lokalnym, szczególnie istotny w przypadku mniejszych ośrodków ,w których szkoła staje się centrum życia społecznego i kulturalnego… Polecamy!

W środę z kolei rozpoczniemy dwuczęściowy cykl dotyczący sekretariatu szkoły, a konkretnie dokumentów, które powinny się w nim znajdować. Niezwykle merytoryczny artykuł Małgorzaty Kuśmierczyk odnosi się do rozporządzeń prawnych i jest kopalnią wiedzy w pigułce.

W czwartek nasz prawniczka Jolanta Fiedeń-Zabłotny porusza kolejny „gorący” temat – prawa autorskie. Coraz więcej sami tworzymy, coraz łatwiej naszą twórczość rozpowszechniać; jak zabezpieczyć się przed jej bezprawnym wykorzystaniem? Zachęcamy do lektury!

Piątek jak zwykle należy do rodziców. W tym tygodniu zastanowimy się nad popełnianiem błędów przez nasze dzieci. Czy lepiej je przed błędami chronić, czy raczej stwarzać warunki do popełniania ich w bezpiecznym otoczeniu? Zapraszamy do dyskusji.

Zachęcamy do lektury Edurady, a gimnazjalistom raz jeszcze życzymy powodzenia w egzaminacyjnych potyczkach!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *